X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بازدیدکنندگان : 183017

بایگانی

دسته بندی

چهارشنبه 30 آذر‌ماه سال 1390
بی بی و بایی

بی بی و بایی( بازی وبلاگی شب یلدا)‌ 

  

 

 پدربزرگ انسانی شوخ و دوست داشتنی بود .آلبومش پر از عکس های سفر است . او همیشه با جوانتر ها بود و همه دوستش داشتند. مادرم که دختر دوم  (وسط) خانواده است میگوید هر تابستان مسافرت می رفتند و گوشه کنار ایران را دیده اند. در خانه پدربزرگ از پدرسالاری خبری نبود و هرچه بود عشق و محبت. مادر می گوید به محض اینکه به تهران می رسیدیم ما را می برد نمایش خیمه شبازی ...  

  

و اما خاطره عکس بالا : 

اینجا رامسر است ۱۸ شهریور سال 41. و دو دختر جوانی که ژست گرفته اند برای عکس خاله بزرگم و دوستش هستند. آنها می خواستند عکس دونفره بگیرند و به مادر و خاله ام میگویند که نباید توی عکس باشند . بچه ها خیلی توی ذوقشان خورده و پدربزرگ هم دلش به رحم می آید و با یک نقشه شوم آنها را یواشکی به پشت زمینه می برد تا توی عکس باشند . لبخند رضایت را در چهره پدربزرگ می بینید؟ و البته بماند که دختر ها بعد از چاپ عکس چقدر کفری شده بودند.   

 


دوشنبه 28 آذر‌ماه سال 1390
یادآوری ( Reminder )

 

دوستان و همراهان عزیز 

به زودی دور هم جمع می شویم تا در باره کاشت درختان که در نوشته های قبلی خواندیم با هم همفکری کنیم. پس اگر می خواهید در این راه با ما باشید وبلاگ را دنبال کنید تا  کی و کجای آن را برایتان بگویم. 

سپاس از همگیتان  

 


یکشنبه 6 آذر‌ماه سال 1390
فرزند خواندگی درخت

فراخوان فرزند خواندگی یک درخت

پیش تر در باره ی طرح سازمان ملل با نام بکاریم برای زمین برایتان گفته بودم و در این نوشته می خواهم همه تان را دعوت کنم تا در این جنبش جهانی همراه انسان های دور تا دور زمین شویم و در هرجای این کره خاکی که هستیم بکاریم برای زمین. هدف از این طرح کاشت سالانه یک میلیارد درخت بر روی زمین است. قدمی بزرگ برای نجات سیاره کوچکمان  . 

دوستان  

برای شروع تمامی علاقمندانی که می خواهند همراه ما باشند - در استان هرمزگان- در قسمت نظرات وبلاگ بگویند چند نهال را و در کجای استان می خواهند به فرزندخواندگی بگیرند- بکارند و از آن مراقبت کنند-  و پس از آن با همکاری اداره منابع طبیعی  گام بعدی را با هم خواهیم برداشت.  

برای اینکه درختی را به فرزندخواندگی بگیریم باید آن را در جایی مناسب بکاریم  و تا ۲ سال از آن مراقبت کنیم و زیر پر و بالش را بگیریم . آب دهیم و تیمارش کنیم و از گزند باد و طوفان و دام به دورش داریم.  

در ادامه مطلب می توانید گونه های بومی سازگار با اقلیم استان را ببینید و از میان آنها انتخاب کنید.   

پ.ن: سایر هم میهنان عزیز با همکاری اداره منابع طبیعی استانشان  و انتخاب گونه های مناسب اقلیم همان منطقه می توانند با ما همراه باشند و همه ی ساکنین کره زمین هرجا که هستند.  

 

پ.ن2: لینک مستقیم سازمان ملل بخش محیط زیست  

http://www.unep.org/billiontreecampaign/

ادامه مطلب ...


یادداشتهای قبلی
رها
we need trees
رادیو
مجله غواصان پارسی
وبسایت رسمی علیرضا قربانی
فیل (وبلاگ های هرمزگانی)
فیروزه جزایری دوما
مسعود منصوری
Free Hugs
کاپوچینو با طعم پاییز
کافه کافکا
موسسه ایده نو دوستدار هرمزگان
چار دیواری
اینفوگرافیک
احمد کارگران
چای دارچین
ماهی بالی
دیده بان محیط زیست ایران
افتو
وبلاگ محمد جعفر مصفا
کافه سوژه
سایت رسمی اهدای عضو در ایران
محک
برنامه جهانی غذا ( WFP)
یونسکو
کلاس زبان آنلاین
مرجع حیات وحش ایران
پایگاه خبری محیط زیست ایران
حفظ محیط زیست
سپهر فریدی
موسسه خیریه مهر گیتی
بانک اطلاعات اهداکنندگان سلولهای بنیادی ایران
لاتیدان